Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

BORO & JANIS

o nás - about us

 
 
Boro
Boro se narodil v roce 1962 v malé vesničce Padej, která se rozléhá na velké rovině (nedaloko hranic s Maďarskem a Rumunskem) severního Srbska, Jugoslávie. Od svých 4 let vyrůstal v Cacaku, ve městě obklopeném velkým pohořím. Extistuje mnoho důvodů a inspirací, kvůli kterým se stal muzikantem. Nekonečné zpívání maďarských písní jeho dědečka a výborný zpěv jeho příbuzných na  rodinných oslavách byly pravděpodobně nejvýznamnější momenty, které se mu vnukly do duše. Jeho otec, který hrál na akordión a zároveň zpíval, zasvětil Bora do krás místních hudebních tradic. Během puberty, objevil Boro mnoho různých aspektů hudby, jako například dlouhé poslouchání LP desek, hraní na jeho první elektickou kytaru a také působení v jeho dřívější rokové kapele. Během nástupu na Bělehradskou univezitu, strávil Boro 3 roky zpíváním ve sboru. Navíc studoval rok sólový zpěv na konzervatoři. Následně po svém studiu se Boro vrátil do Cacaku, aby započal svou profesionální kariéru živým hudebním vystoupováním v restauracích a barech. Také začal hrát v místím divadle, působil v několika opravdových rokových skupinách a stále zpíval ve sboru. Když někdo žije v prostředí, kde je hudba základní potřebou a součástí každodenního života, pak je velice snadné stát se muzikantem. Od chvíle kdy se přistěhoval se svou rodinou v roce 1993 do Prahy, pracoval jako barový hudebník a zpěvák. Tři a půl roku pracoval v Piano Bar Rhapsody, kde prožil vrchol svého hudebního úspěchu a rok a půl působil v prvním pražském latinském baru Corona. Velkou část svého hudebního profesionálního života Boro prožil v duu s Filipem, se kterým vystupoval v mnoha restauracích, na lodích, soukromých a firemních oslavách, golfových turnajích, zahajování výstav, veletrhů a nesčetně mnoho dalších eventech. Jeho společná kariéra s Janisem začala v roce 2001 a trvá dodnes. 
 
Boro was born in 1962, in the small village of Padej found in a huge plain (nearby the borders of Hungary and Romania) of northern Serbia, Yugoslavia. Since his fourth year of age, he grew up in Cacak; a town between great hills. There are many reasons and inspirations as to why he became a musician. His grandfather’s everlasting singing of Hungarian romances and the acts of out-singing his peers in family celebrations are probably the deepest imprints left on his soul. His father, being an accordionist and a singer, entangled Boro in the beauty of local music tradition. During puberty, he explored many sides of music: endless listening to LPs; his first electric guitar and also playing in his earliest rock bands. While Boro attended the Belgrade University, he spent three years singing in a choir. Moreover, he studied solo-singing for a year in a music academy. Following his studies, Boro returned to Cacak to initiate his professional career in live performance of music in restaurants and bars. He began acting in a local theatre, joined several serious rock bands and continued his participation in choir singing. When somebody lives in an environment where music is an essential need, and part of everyday life, it is very easy to become a musician. Ever since he moved to Prague with his family in 1993, he worked as a bar musician and live singer. He spent three and a half years working in Piano Bar Rhapsody at the peak of its success, one and a half year in Prague’s first latin bar Corona. In his duet with Filip, Boro performed in countless restaurants, boats, private and company parties, golf tournaments, exhibition openings, fairs and numerous other kinds of events. His career intertwines with Janis’ from 2001 until today.
 
 
Janis
Ioannis Kapnistis (Janis) se narodil v historickém Korintu v Řecku v roce 1977. Od svých devíti let začal dle návrhu svého otece (velkým milovníkem hudby a ametérským kytaristou) studovat hru na klasickou kytaru v místní hudební škole. Následně pokračoval studiem na Národní konzervatoři v Aténách, kde navštěvoval různé hudební předměty, jako např. Hudební harmonie, Historie hudby a nebo Tradiční řecká hudba. Současně při studiu Janis zpíval v místním dětském sboru a později se stal členem známého smíšeného sboru v Korintu. V roce 1997 přicestoval do Prahy studovat na Karlově Univerzitě, pedagogickou fakultu s dvěmi specializacemi, a to Hru na klasickou kytaru a Hudební teorii. Již během svého druhého ročníku , začal hrát a zpívat v luxusních pražských restauracích, čímž financoval svá studia. V roce 2001 pak začal spolupracovat s Borem a vzniklo současné zpívající kytarové duo Boro a Janis. Mezitím také skládá svou vlastní hudbu; v roce 2007 dokončil své první album. Jakožto skladatel vytvářel hudbu k různým divadelním projektům v Řecku a produkuje počítačově tvořené skladby na míru požadavkům mezinárodních firem. 
 
Ioannis Kapnistis (Janis) was born in historical Corinth of Greece in 1977. From the age of nine, and after the suggestion of his father who has always been a great music lover and amateur guitar player, he started studying classical guitar at the local music school, and later he continued his studies at the national conservatoir in Athens where he attended various musical subjects, such as Harmony of music, History of music and Traditional Music of Greece. At the same time, Janis was singing at the towns children’s choir and later joined the famous mixed choir of Corinth. In 1997 he came to Prague to study at Charles University, pedagogical faculty, with specialization at classical guitar and theory of music. Already in his second year, in order to support his studies financially, he started playing and singing in luxurius restaurants in Prague,  and on 2001, he started his cooperation with Boro, forming the current singing guitar duo Boro & Janis. Parallely, he has been working individually composing his own music and on 2007 he has completed his first personal album. As a composer, he has composed music for various theatrical projects in Greece, and he has been making computer-based music under comission for media usage for international companies.
 
 
 
Boro a Janis
Zpívající kytarové duo Boro a Janis vzniklo v říjnu 2001 v Praze. Na začátku to bylo pouze partnerství z experimentu a zájmu vyzkoušet něco nového, ale postupně se z toho vyvinula velice úspěsná spolupráce na základě které jsou nyní svými posluchači rozpoznáváni od ostatních pražských muzikantů. Během jejich společného působení Boro a Janis vyzkoušeli různé druhy hudby, klasikou počínaje, přes pop až po jazz, etno a jiné.  Navíc spolupracovali s mnoha hudebníky z Čech i zahraničí. Nejvýznamnější zkušenost Bora a Janise byla spolupráce na nahrávání alba renomované ukrajinské zpěvačky Kareřiny Kolcové Tlusté a české zpěvačky Lucie Vondráčkové, se kterou i stále příležitostně  živě vystupují.
 
The singing guitar duo Boro and Janis was formed on October of 2001 in Prague. In the beginning it was only a need of expression and experiment, but soon enough it was developed into a successful cooperation, with great recognition from the musical-friends of Prague. During the time being together, Boro and Janis experimented in various kinds of music, from classical, pop, jazz, ethno and more, as well as they cooperated with other known artists from Czech Republic and other countries. Of the most importance are, the cooperation and participation in record album with the internationally known ukrainian singer Katerina Kolcova Tlusta and  czech Lucie Vondrackova, whom they still perform from time to time.
 

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist